پیام فرستادن
Y&X Beijing Technology Co., Ltd.
تماس با ما

تماس با شخص : Cherry

شماره تلفن : +86-15001076033

WhatsApp : +8615001076033

Free call

انتظار می رود که چین رشد ثابت خود را حفظ کند

January 2, 2024

آخرین اخبار شرکت انتظار می رود که چین رشد ثابت خود را حفظ کند

کارشناسان می گویند مصرف در سال 2024، عامل اصلی رشد اقتصاد خواهد بود.

انتظار می رود اقتصاد چین در سال 2024 رشد قوی و پایدار را حفظ کند زیرا تقاضای داخلی با افزایش حمایت از سیاست های کلان اقتصادی و افزایش ارتقاء صنعتی بهبود می یابد.کارشناسان ارشد گفتند.

آنها گفتند که مصرف در سال جاری عامل اصلی رشد خواهد بود، در حالی که انتظار می رود چشم انداز سرمایه گذاری بهبود یابد، با مقابله با فشار های احتمالی در صادرات.

وانگ ییمینگ، معاون رئیس مرکز چین برای مبادلات اقتصادی بین المللی، گفت که هزینه های مصرف کننده در این سال به طور فزاینده ای گسترش می یابد و بر اساس بهبود پس از کووید در سال 2023 افزایش می یابد.در سه سه ماهه اول سال گذشته، مصرف 83.2 درصد از رشد اقتصادی کشور را تشکیل داد.

وانگ گفت که حمایت از بهبود مداوم هزینه های مصرف کننده، شتاب دادن اشکال جدید مصرف از جمله در اقتصاد دیجیتال، صنایع سبز، مراقبت های بهداشتی و خانه های هوشمند است.,که عضو کمیته سیاست پولی بانک مرکزی چین است.

او گفت که انتظار می رود که بخش های مصرف سنتی مانند وسایل نقلیه و لوازم الکترونیکی نیز به دلیل ثبات اقتصاد و افزایش درآمد و انتظارات مردم دوباره رشد کنند.با اضافه کردن این که ابتکارات سیاسی نیز بهبود اقتصادی را ترویج خواهد کرد..

وانگ گفت: "من معتقدم که زمینه ای برای تشدید حمایت از سیاست های مالی وجود دارد".با اضافه کردن اینکه دولت مرکزی ممکن است سطح بدهی را به طور متوسط افزایش دهد و کاهش مالیات های ساختاری را اجرا کند زیرا نسبت اهرم مالی آن در مقایسه با سایر اقتصادهای بزرگ نسبتا پایین است.

تلاش ها برای ترویج یک سیستم صنعتی مدرن به ایجاد یک چرخه صالح بین مصرف و سرمایه گذاری کمک می کند،در حالی که بازارهای صادراتی به طور فزاینده متنوع کشور و مزایای صادراتی در بخش های جدید انرژی کمک می کند تا تقاضای جهانی گرم را جبران کند"ژانگ شیاوکیانگ، معاون اجرایی مرکز چین برای مبادلات اقتصادی بین المللی گفت.

ژانگ گفت: "چین توانایی دستیابی به رشد اقتصادی حدود 5 درصد در سال 2024 را دارد در حالی که سرعت توسعه با کیفیت بالا را حفظ می کند".که همچنین معاون سابق رئیس کمیسیون ملی توسعه و اصلاحات است.

کنفرانس کار اقتصادی مرکزی که در دسامبر برگزار شد، تمرکز بر گسترش تقاضا داخلی در سال 2024 را برجسته کرد.با درخواست تلاش برای تشدید اصلاحات سیاست های کلان اقتصادی، از پتانسیل مصرف استفاده کنید و سرمایه گذاری موثر را گسترش دهید.

اقتصاد چین در سال گذشته به دلیل عادی شدن فعالیت ها در اثر اختلال ناشی از بیماری همه گیر کووید-19 بهبود یافته و در سه سه ماهه اول 5.2 درصد رشد داشته است.اما عرضه سریعتر از تقاضا بهبود یافته است، تقاضا ناکافی را به یک حلقه ضعیف اقتصاد تبدیل می کند.

به دلیل کاهش سفارشات جدید بازار، شاخص مدیران خرید رسمی کشور برای بخش تولید در ماه دسامبر از 49.4 در ماه نوامبر به 49 کاهش یافت.که نشان می دهد فعالیت کارخانه برای سومین ماه متوالی کاهش یافته است، اداره ملی آمار در روز یکشنبه گفت.

لان زونگ مین، محقق مرکز تحقیقات توسعه شورای دولت،گفت که اقتصاد چین احتمالاً امسال بهبود متعادل تری بین عرضه و تقاضا را مشاهده می کند زیرا سیاست گذاران بر تقویت تقاضا تاکید بیشتری دارند.، با عمیق تر شدن ارتقاء صنعتی برای تقویت بیشتر رشد سرمایه گذاری.

سرمایه گذاری در زیرساخت ها در زمینه پیشرفت های تکنولوژیکی و کاهش کربن به احتمال زیاد افزایش خواهد یافت.و ارتقاء تجهیزات تولید کنندگان و افزایش ظرفیت در صنایع نوظهور، سرمایه گذاری در این بخش را تقویت می کند.، لان گفت و افزود که فعالیت سرمایه گذاری در بخش املاک و مستغلات پیش بینی شده است.

در مقاله ای که روز دوشنبه در روزنامه "کیوشی" منتشر شد، مجله پرچمدار کمیته مرکزی حزب کمونیست چین،گروه رهبري حزب در کمیسیون توسعه و اصلاحات ملی متعهد به افزایش کارایی سرمایه گذاری دولت برای حمایت از زمینه هایی مانند زیرساخت های حمل و نقل شد، انرژی، توسعه منطقه ای هماهنگ و سیستم صنعتی مدرن.

فروش خرده فروشی چین، که شاخص مصرف است، از ماه اوت بهبود یافته و در ماه نوامبر 10.1 درصد در سال گذشته افزایش یافته است.در حالی که سرمایه گذاری عقب مانده بود، کل سرمایه گذاری در دارایی های ثابت 2 درصد افزایش یافت.بر اساس گزارشات بانک ملی، در 11 ماه اول سال 2023 به دلیل کاهش توسعه املاک و مستغلات،.9 درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته است.

با احتمال حمایت بیشتر از سیاست های کلان اقتصادی، بازار سهام A چین در پایان سال 2023 افزایش یافت، که توسط بخش های انرژی و الکترونیک جدید هدایت می شود،با افزایش شاخص Shanghai Composite به میزان 3 روز متوالی به 2,974.93 امتیاز در بسته شدن روز جمعه، آخرین جلسه معاملاتی سال 2023

با ما در تماس باشید

وارد کنید پیام شما